Pametno, neustrašivo novinarstvo

BUGOJNO DANAS Predsjedatelj Vijeća upao u ured i zaprijetio načelniku: „Da je ovdje, polomio bih ga. Je.. mu Bog m….’”

Nakon ozbiljnih prijetnji upućenih načelniku Bugojna Edinu Mašiću s govornice Općinskog vijeća od vijećnika većine (SDA – HDZ), danas smo svjedočili novoj i, rekli bismo, najozbiljnijoj prijetnji dosad, priopćio je danas Mašićev ured.

Kako ističu, prijetnja je stigla od predsjedatelja Općinskog vijeća Igora Vrljića.

„Jutros u 10:05 sati Vrljić je ušao u ured višeg referenta za administrativno-tehničke poslove općinskog načelnika. Nakon što se interesirao za načelnika Mašića, koji je bio odsutan, te od savjetnika načelnika čuo informaciju da će se načelnik vratiti u ured između 11:00 i 11:30 sati, predsjedatelj Vrljić izrekao je sljedeće:

‘Azame, reci načelniku, ovo mu je posljednja opomena. Bolje mu je da ne dolazi danas na posao. Da je ovdje, polomio bih ga. Je.. mu Bog m….’”, priopćeno je iz Ureda.

Kako su dodali, Vrljić se nakon toga, bez obrazloženja za takav svoj postupak, vidno ljutit udaljio iz prostorije.

„Svaki komentar na ovakvo ponašanje je suvišan. Nedopustivo je da se prvi čovjek općinskog parlamenta ponaša na ovaj način, bez obzira na to o čemu je riječ i što je eventualno izazvalo neprimjerenu reakciju.

Njegova funkcija nosi veliku odgovornost, a on već izvjesno vrijeme pokazuje da se teško nosi s njom. Više puta je na sastancima Kolegija i na sjednicama OV-a krajnje nekorektno, podcjenjivački i čak bezobrazno vrijeđao načelnika Mašića”, istaknuli su iz Mašićeva ureda.

Na sve to, kako tvrde, načelnik se nije previše osvrtao, ali današnji čin je, ističu, iznimno ozbiljan i zaslužuje pozornost. Ocjenjuju da je sigurnost načelnika Mašića ugrožena.

„Današnji događaj prijavljen je policiji. Policijski službenici uzeli su izjave načelnikovih suradnika koji su se zatekli u trenutku Vrljićevih usmenih prijetnji te Općina Bugojno očekuje konkretno djelovanje u vezi s ovim pitanjem.

Predlažemo da Vrljić ozbiljno razmisli o svojim postupcima u budućnosti, jer je očito da mu, kao i mnogima drugima, smeta zakonit, javan i transparentan rad načelnika i općinske uprave”, zaključuju u priopćenju.

Istina.media