Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da postoje indicije kako je požar namjerno izazvan te ustvrdio da slučaj ima i obilježja terorizma s obzirom na to da je na snazi izvanredno stanje.
Prema njegovim riječima, požar je ponovno izbio nakon što su tijekom noći na deponiju bile raspoređene vatrogasne snage, a policija sumnja da su ovaj put zapaljene gume.
Dodatnu zabrinutost izaziva blizina spremnika goriva te činjenica da se vatra približava kućama.
Evakuirani stanovnici bit će smješteni u prihvatni centar Salakovac, dok vatrogasci nastavljaju borbu s požarom. Situaciju dodatno otežava najavljeni sjeverni vjetar, a gust dim ponovno se širi prema Mostaru, javlja N1 BiH.



